Nyhedsbrev

Brugte konferencemøbler

Under ”brugte konferencemøbler”-kategorien finder du alle de typer møbler, du overhovedet kunne forestille dig kunne hjælpe med at shine dit konferencerum eller mødelokale op. Og sikkert en del flere. Her har vi blandt andet langborde, store mødeborde, lavere cafeborde, stabelstole, lænestole, whiteboards, tavler, foldeborde og meget andet. Vi har et stort udvalg her på siden, men får konstant ”nye”, brugte møbler ind, efterhånden som vi opkøber dem. 

  • Vis

De når ikke alle at blive lagt på hjemmesiden, da vi tit får dem solgt ret hurtigt igen, så ser du ikke det møbel du ønsker, er du altid velkommen til at kontakte os.

Vores brugte møbler er altid:

  • Rengjort, gennemtjekket for fejl og mangler og upcyclet om nødvendigt
  • Vurderet til at have tilpas høj kvalitet
  • hvis vi ikke finder, at møblet er i god nok stand, donerer vi det væk eller genbruger materialerne
  • Udstyret med to års fuld garanti

Nedenfor kan du få en ide om, hvad vi kan hjælpe dig med, hvis du mangler brugte konferencemøbler.

At få indrettet dit konferencelokale, møderum, kantine eller lignende med de helt rigtige brugte konferencemøbler kan godt være noget af en opgave. Smag er altid forskellig, og du skal være opmærksom på at få indrettet lokalet så det kommer til at udstråle lige dele hygge og seriøsitet. Et konferencerum vil altid være et rum, hvor flere mennesker opholder sig ad gangen og kommer hinanden ved. Samtidig skal det være et rum, hvor man kan fordybe sig i seriøsitet og skabe resultater og beslutninger, både alene og i fællesskab. Dette skal fremhæves af indretningen, og derfor er valget af de helt rigtige møbler alfa og omega.

Den bredeste vifte – og lidt til

Vi har altid et bredt sortiment af brugte konferencemøbler. Først og fremmest har vi et stort udvalg af konferenceborde af enhver art i et valg af forskellige størrelser, farver og materialer. Vi vil altid kunne være behjælpelige med mødeborde, cafeborde eller lignende, uanset om du til rektangulære, runde, ovale, bådformede eller kvadratiske borde, og uanset om du vil foretrække et bord i linoleum, finér, laminat, glas, lakeret træ, krom eller i farver. Vi har masser af muligheder. Det samme gør sig gældende, når det kommer til konferencestole. Her har vi også alt fra enkle skalstole i et væld af farver og former, over en lang række lækre, formspændte træstole med masser af polstring og komfort, til de helt dybe ”chef”-stole med læderbetræk, som man slet ikke kan undgå en sætte sig og drømme sig hen i, så snart man ser dem. Vi har kort sagt stole til enhver smag og pengepung, uanset om du vil køre en strømlinet stil i krom og sort/hvid, om du vil have masser af farver og friskhed i lokalet, eller om du vil mødes midtvejs med lækre og lidt mere diskrete træmøbler. Desuden er vi også leveringsdygtige i flere forskellige typer whiteboards og tavler, både nye og gamle. Også disse kommer i både strømlinet, enkle nuancer som sort og hvid, men kan samtidig også erhverves i nyere designs i glas, som fremstilles i en lang række farver. Sikkert også din yndlings. Vores brugte møbler er oftest fra leverandører, som altid er garant for den højeste kvalitet.

Vi har blandt andet jævnligt:

  • Borde fra brands som Piet Hein, Fritz Hansen, Thonet, Paustian, Kinnarps og USM Haller
  • Stole fra Erik Jørgensen, Håg, Kartell, Steelcase, Savo, EFG og mange flere
  • Vi har altid meget mere på lager, end vi kan nå at få på hjemmeside - så kontakt os, hvis dit favoritfabrikat ikke er i vores kategorier. Måske er det alligevel noget, vi kan skaffe til rimelige penge
  • Vi er gerne behjælpelige med at lave matchende sæt af konferenceborde og -stole, så du kan få sammensat dine møbler i en frisk og tidløs stil – også selv om de ikke nødvendigvis er fremstillet til at passe sammen

Og husk: vi ved hvad kvalitet er. Som alle andre sætter vi hos jkOffice selv pris på gode møbler, og vi gør en ære ud af at alt, hvad vi sælger, holder det samme høje niveau. Det gælder også alle vores brugte konferencemøbler.