Ring mig op!

Fra
Til
Time range is not valid

Information

Nyheder

Om jkOffice

jkOffice tilbyder en unik kombination af nye og brugte kontormøbler. Vi er lagerførende på størstedelen af vores nye kontormøbler, og kan levere med kort varsel. Har du helt specifikke krav og ønsker kan det naturligvis også lade sig gøre.

Vores spidskompetencer er at levere nye og bedre brugte kontormøbler, samt opkøb af brugte møbler. Gode byttehandler er altid en god forretning for dig og for os. De møbler vi køber tilbage af dig sælger vi enten videre, eller forærer væk til godtgørende formål som Røde Kors og lignende organisationer.

Vi upcycler kontormøbler som trænger til det, f.eks. i form af en ompolstring eller en ny bordplade på et brugt hæve-/sænkestel. På den måde sikrer vi at du får en god kvalitet til den bedste pris, med højde for design og funktionalitet, samtidig med at vi tænker på miljøet.

Vi udarbejder tilbud og forsøger i samarbejde med dig at finde den bedste løsning til jeres virksomhed.

Vi har mange års erfaring med håndtering med alt fra større opkøb (som Semco i 2016, BilletNet i 2015 og Ankestyrelsen i 2014) til videreformidling af disse, samt flytning og salg af kontormøbler.

I forbindelse med salg af nye møbler –og/eller køb af brugte, leverer vi total bortskaffelses- og oprydningsservice. Dvs de fraflyttede lokaler er tømt og opryddet præcis på det niveau, kunden ønsker. Denne service tilbyder vi ligeledes billigere, end almindelige flytteforretninger kan tilbyde det. Blandt andet fordi genbrugs-/salgsværdien er højere for os. Efter Kontorbørsens sammenlægning med Jkoffice er vi nu Danmarks største med afdelinger i Aarhus og Brøndby og naturligvis med levering i hele landet med egne biler, samt levering til udlandet med ekstern fragtfirma.

Læs mere om vores GARANTI - LEVERING - DOMICILSALG - FLYTTESERVICE

Læs mere om cirkulærøkonomi / genbrugsøkonomi

jkOffice dreamteam i Aarhus og Brøndby

Salg og marketing

Henrik

Henrik Sinnbeck

Adm. direktør

Hs@byibyen.dk

Tlf. 25 20 70 59

Morten

Morten Broberg

Daglig leder

Morten@jkoffice.dk

Tlf. 71 45 60 06

Sara

Sara Lind

Marketing og webansvarlig

Sara@jkoffice.dk

Tlf. 71 45 60 03

Jacob

Jacob Thomsen

Salgskonsulent / Teamleder

Jacob@jkoffice.dk

Tlf: 71 45 60 01

Michael

Michael Rusbjerg

Salgskonsulent

Michael@jkoffice.dk

Tlf. 71 45 60 04

Søren Kruse-Jessen

Søren Kruse-Jessen

Salgskonsulent

Soren@jkoffice.dk

Tlf: 71 45 60 02

Troels

Troels Vestergaard Andersen

Salgskonsulent

Troels@jkoffice.dk

Tlf: 71 45 60 05

Jane

Jane D'Angelo

Salgskonsulent Brøndby

Jane@jkoffice.dk

Tlf: 35 82 58 00

Christina Carlson

Christina Carlson

Webmedhjælper / vareregistrering

Christina@jkoffice.dk

Tlf: 26 70 38 80

Jens Ole

Jens Ole Mortensen

Produkt og portræt fotograf

Jensole1@gmail.com

.

Sara Anine Coyne

Sara Anine Coyne

Praktikant i marketing

sarac@jkoffice.dk

.

Sabrina Bæklund

Sabrina Bæklund Mortensen

Praktikant i marketing

sabrina@jkoffice.dk

.

Claus Borch Pedersen

Claus Borch Pedersen

Praktikant i salg

claus@jkoffice.dk

.

Alexaner Enøe Simonsen

Alexander Enø Simonsen

Praktikant i salg

alexander@jkoffice.dk

.


Administration

Bente

Bente Krogh Andersen

Bogholderi og administration

Bente@jkoffice.dk

Tlf: 26 81 08 68

Anne

Anne Sinnbeck

Økonomi

As@byibyen.dk

Tlf: 40 57 98 91

Lager og logistik

Tanja

Tanja Lind Andersen

Logistikchef

Tanja@jkoffice.dk

Tlf: 29 86 10 20

Mikkel

Mikkel Kristensen

Lager

Mikkel@jkoffice.dk

Tlf: 30 48 40 80

Rune

Rune Hansen

Lager ansvalig

rune@jkoffice.dk

Tlf: 22 66 71 45

Piet

Piet Migowski

Lager / montør

Piet@jkoffice.dk

Tlf: 28 60 02 14

Hubi

Hubi Bordewicz

Chauffør /montør

Hubi@jkoffice.dk

Tlf. 28 60 04 66

Rafal

Rafal

Chauffør / montør

.

.

Czesio

Czecio

Chauffør / montør

.

.

Kuba

Kuba

Chauffør/ montør

.

.

Hubert

Hubert

Chauffør/ montør