Nyhedsbrev

Brugte receptions- og loungemøbler

Kategorien ”brugte receptions- og loungemøbler” dækker over alle de møbler og det tilbehør, der kan raffinere firmadomicilets ansigt udadtil samt de effekter, der skal til for at gøre din virksomheds indretning lidt mere hyggelig for gæster, medarbejdere og dig selv. Der skal ikke nødvendigvis store, tunge møbler til for at give dit kontorlandskab, din reception eller dit mødelokale det lille ekstra pift; ofte er det små ting som et cafebord, en lækkert designet knagerække, den helt rigtige lampe eller et bestemt, lækkert tæppe, der gør den sidste, store forskel.

  • Vis

Vi har et bredt udvalg af:

Tag dig endelig tiden til at gennemse det store udvalg, jkOffice har i brugte receptions- og loungemøbler.

Køb dit loungesæt hos jkOffice

Vi har et stort udvalg af, hvad vi har valgt at kalde brugte receptions- og loungemøbler, men som dækker over møbeltyper, som kan passe ind i en mængde forskellige funktioner rundt omkring i dit firmas indretning og forskellige typer lokaler.

Eksempelvis kan et cafebord sagtens bruges i et mødelokale, hvor du kan føre en fortrolig samtale under fire øjne, mens du sidder behageligt og samtidig får muligheden for at slappe af et øjeblik, måske i et behagelig polstret lænestol. Derudover er i det også i denne kategori, du finder alle de småting og typer af tilbehør, der kan give et ekstra touch af finesse til indretning i dit firmadomicil, uanset hvilken type rum du måtte synes, trænger til at få en ekstra kærlig hånd. I vores udvalg af tilbehør finder du blandt andet stumtjenere, knagerækker, hattehylder, lamper, spejle og tæpper. Alle sammen småting, som man måske ikke fokuserer på som det første, når man skal indrette lokalerne i virksomhedens hovedkvarter, men samtidig effekter, som kan have en enorm indflydelse på det look og den stil, som du vil have dine omgivelser på arbejdspladsen til at udstråle.

Skab en indbydende atmosfære med brugte loungemøbler

Vi fører blandt andet receptionsskranker, som kan bruges som fokuspunkt for modtagelse af gæster, varer, ansatte der møder på arbejde og lignende i din virksomheds indgangsparti eller reception. Samtidig kan en skranke ligeså nemt bruges som en arbejdsstation i dit kontorlandskab eller som anretterbord i kantinen eller til en firmafest. Vi har desuden cafe- og højborde med tilhørende lænestole, cafestole, barstole og taburetter; det er en type af møbler, som sagtens kan bruges til at indrette et venterum eller -område i din foyer, som kan bruges som møblement i din kantine, hvor dine medarbejdere kan få lov til at sidde behageligt og i fred og ro spise deres frokost.

Hvorfor skal jeg vælge et brugt loungesæt?

Vi sælger naturligvis også nye møbler og tilbehør til receptionen, loungen, kantinen eller hvor du ellers måtte have behov for det, men vores brugte varer er kendetegnet ved ligeså høj kvalitet som de nye. Når vi får muligheden for at indkøbe noget brugt, har vi en helt fast arbejdsrutine:

  • Vi rengør alle varerne grundigt og fjerner eventuelle tegn på mild slitage
  • Vi tjekker alle varer for fejl og mangler, og udbedrer dem hvis muligt gennem upcycling, hvilket vil sige at udskifte en defekte del med en ny og velfungerende
  • Vi bortdonerer de varer, der ikke lever op til vores egne, høje kvalitetskrav
  • Vi tilbyder to års fuld garanti på alle brugte varer, blot for at understrege hvor meget vi stoler på vores egen kvalitetskontrol

Kort og godt sikrer vi os, at du altid kan stole på, at jkOffices varer lever op til vores hovedmål om god kvalitet og høj slidstyrke og levedygtighed fremfor alt. Det er ikke nødvendigvis alle vores varer, der når at blive lagt online, så du er altid mere end velkommen til at kontakte os for at høre, hvordan vi kan hjælpe dig med dit behov for brugte receptions- og loungemøbler.